Hediyelik Kaşar Peyniri (1000 Gr.)

Hediyelik Kaşar Peyniri (1000 Gr.)

130,00TL
Vergiler Hariç: 128,71TL
Marka: Koçhan
Ürün Kodu: KCHN06
Stok Durumu: 100

Ürün Açıklaması

Ardahan Hediyelik Kaşar Peyniri Nedir?

Kaşar peyniri Ardahan ve Kars bölgesinde yıllardır geleneksel olarak üretilen ve adı bu bölgeyle anılan bir peynir çeşididir. Türkiye’de geleneksel yöntemlerle ve organik olarak yalnızca Ardahan Göle bölgesinde ve Kars bölgesinde üretilen kaşar peyniri çeşitleri rengi, tadı ve dokusuyla ülkemizin diğer coğrafyalarında üretilen kaşar peynirlerden ayrılmaktadır. Bunun en temel sebebi ise bölgemizin serin yayla havasına sahip olması ve Ardahan Göle’de yetiştirilen büyükbaş hayvanların temiz ve soğuk hava sayesinde vücutlarına yağ depolayarak peynir üretimi için taze ve yağlı sütü karşılayabilmeleridir. Ardahan hediyelik kaşar peyniri de yılın her mevsiminde ineklerimizden elde ettiğimiz taze sütlerle ürettiğimiz ve dünyanın dört bir yanına hediye olarak götürebileceğiniz şekilde ambalajlayıp satışa sunduğumuz kaşar peyniri türlerimizden biridir.


Ardahan Hediyelik Kaşar Peyniri Nasıl Üretilir?

Göle kaşarı deyince akla gelen Ardahan’dan sevdiklerinize geleneksel bir tat hediye etmek istediğinizde Dogalla.com’dan sipariş edebileceğiniz Ardahan hediyelik kaşar peynirinin en sevilen özelliği peynirdeki süt tadının baskın olmasıdır. Hediyelik kaşar peynirinin içindeki süt oranının fazla olması peynirin tadının, kokusunun ve renginin değişmesini sağlar. Hediyelik kaşar peyniri de beyaz renkli, süt tadı baskın ve süte yakın kokusu olan bir peynir çeşididir. Ardahan hediyelik kaşar peynirinin bu kriterlere özen gösterilerek üretilmesinin sebebi, ülkemizin ve dünyanın dört bir yanına hediye olarak götürebileceğiniz Ardahan Göle kaşarı lezzetinin bütün damak zevklerine hitap etmesi içindir.


Ardahan Hediyelik Kaşar Peyniri Nerede Satılır?

Dogalla.com’dan satın alabileceğiniz hediyelik kaşar peynirini, ister kendi adresinize siparişle temin edebilir, isterseniz sevdiklerinizin adresine teslimat yaptırarak onlara lezzetli bir sürpriz yapabilirsiniz. Kaliteli ve sağlıklı hediyelik kaşar peynirini özenle paketleyerek sevdiklerinize taze bir şekilde ulaştıran Dogalla.com sizlere sunduğu yirmiden fazla geleneksel peynir çeşidiyle ailelerinize ve sofralarınıza doğallık taşımak için bir tık uzağınızda…


Ardahan Hediyelik Kaşar Peyniri Nasıl Saklanır?

Teslimat sırasında serin araçlarda muhafaza ettiğimiz hediyelik kaşar peyniri, yol boyunca herhangi bir ısıya maruz kalmamakta ve hava almamaktadır. Bu şekilde taze olarak sizlere ulaştırdığımız Ardahan Göle kaşarını siz de yolculuk esnasında yanınıza almak isterseniz güneş görmeyen ve ısıdan uzak bir yerde muhafaza etmeniz gerekir. Ev ya da ofis ortamında da buzdolaplarının peynir bölümünde yahut derin dondurucu kısmında saklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.