Dut Pekmezi (1400 Gr.)

Dut Pekmezi (1400 Gr.)

200,00TL
Vergiler Hariç: 198,02TL
Marka: Koçhan
Ürün Kodu: KCHN48
Stok Durumu: 100

Mevcut Seçenekler:

Ürün Açıklaması

DUT PEKMEZİ

Pekmez birçok tarım ürününden elde edilebilmektedir. Örneğin üzüm, kuşburnu, incir, keçiboynuzu veya dut gibi meyvelerden elde edilebildiği gibi şeker pancarı, ardıç meyvesi gibi tarım ürünlerden de elde edilebilirdir. Söz konusu bu ürünlerin ezilerek kaynatılması ile üretilen, yoğun ve tatlı bir şurup olarak bilinmektedir.

Yüzyıllar boyu doğal ilaç olarak kullanılan keçiboynuzu, insan ve hayvan sağlığı açısından son derece faydalı bir yiyecektir. Dut pekmezi, dut meyvesinden elde edilmekte ve bir şifa deposu olarak evlerimiz deki yerini almaktadır. Sevilerek tüketilen, günün her saati tüketilebilir olan enerji kaynağı bu yiyeceğe sofralarınızda yer açın!

Dut Pekmezinin Faydaları 

Dut pekmezi, bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve vücudu hastalıklara büyük ölçüde korumaktadır. Ayrıca bir hastalık halinde balgam oluşması durumunda, balgamın sökülmesi için kullanıldığında kişiyi büyük oranda rahatlatmaktadır. Nefes almayı kolaylaştıran, kansızlıkla mücadele eden dut pekmezi adeta bir şifa deposudur.

Diyabet hastaları için şeker yerine geçen ve kan şekerinin ani yükselmesini engelleyen dut pekmezi aynı zamanda kişiye enerji verir. İçerdiği B kompleksi vitaminler ile sağlığınızı korur.

Dut pekmezi kemik sağlığını korumakta ve kemik erimesi riskinin önüne geçmektedir. 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.