Altıgen Kaşar (500 gr.)

Altıgen Kaşar (500 gr.)

200,00TL
Vergiler Hariç: 198,02TL
Marka: Koçhan
Ürün Kodu: KCHN01
Stok Durumu: 100

Ürün Açıklaması

Ardahan Göle Altıgen Kaşar Nedir?


Ardahan Göle kaşar peynirleri arasında severek tüketilen ve satın alınan peynirlerden biri olan Altıgen Kaşar Peyniri eriyen bir peynirdir. Ardahan bölgesinin temiz havasında otlayan ineklerden yeni sağılmış sütlerden üretilen Altıgen Kaşar peyniri hem şekil olarak hem de lezzet olarak diğer peynirlerden ayrılır. Beşamel soslu fırın yemeklerinin üzerinde, domates çorbası gibi kaşar peyniriyle servis edilen sıcak çorbaların yanında kullanılan Altıgen Kaşar peynirini, Dogalla.com’dan satın alarak evlerde, lokantalarda ve restoranlarda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. 


Altıgen Kaşar Peyniri Nasıl Üretilir?


Altıgen Kaşar peynirinin üretimine sabahın ilk saatlerinde ineklerden yeni sağılan sütlerin pişirilmesiyle başlanır. Altıgen Kaşar peynirini yaparken üreticilerimizin özen gösterdiği en önemli husus taze sütlerin fazla yağından arındırılmasıdır. Altıgen Kaşar peynirini diğer kaşar peynirlerinden ayıran nokta çok yağlı olmamasıdır. Ardahan ilinin Göle ilçesinde ustalarımızın büyük özveriyle hazırladığı Altıgen Kaşar peynirinin üretimi sütün mayalanması ve fazla suyunun ayrılmasıyla ikinci aşamaya geçer; fazla suyu süzdürülen peynir ufalanarak kaşar peyniri kıvamına getirilir ve Altıgen formundaki kaplara yerleştirilerek orijinal renginin çıkması ve şekil alması için bir gün bu kaplarda bekletilir. 24 saatin sonunda Altıgen kaplardan çıkarılan ve hava almayacak şekilde ambalajlanan Altıgen Kaşar peyniri satışa hazır hale gelir. 


Altıgen Kaşar Peyniri Nereden Alınır?


Ardahan Göle peynir üreticileri arasında adından söz ettiren Dogalla.com, sizlere sağlıklı Altıgen Kaşar peynirinin lezzetini sunuyor. Gerek Ardahan ve Kars bölgesine gerekse Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırdığımız lezzet ağımızla tüketicilerimize sağlıklı ve helal peynirinin güvencesini veriyoruz. Sizlere bir tıkla ulaştırdığımız Altıgen Kaşar peyniri, Ardahan Göle peynirleri arasında sağlıkla tüketebileceğiniz peynirlerimizden sadece biri. Kolay ödeme ve hızlı teslimat sayesinde Türkiye’nin sayılı firmaları arasına giren Dogalla.com ürünleri, hem peynir hazırlama aşamasındaki titizliği hem de güvenli alışveriş teminatıyla bir tık uzağınızda. Doğalla’dan aldığınız kaşar peynirlerinin tadına baktığınız zaman diğer peynirlerle arasındaki lezzet farkını hissedecek ve Dogalla.com’un sürekli müşterisi olmak isteyeceksiniz. 


Altıgen Kaşar Peyniri Nasıl Saklanır?


Altıgen Kaşar peynirini buzdolabında ve derin dondurucuda saklamak en ideal ve doğru muhafaza yöntemi olacaktır. Kaşar peynirinin çabuk bozulmaması için derin dondurucuda saklanması, ihtiyaca göre çıkarılıp tüketilmesi peynirin tazeliğini korumasına yardımcı olur. Kuymak ve mıhlama gibi geleneksel yemeklerde kullanabileceğiniz Altıgen Kaşar peynirini sıcak yerde ve ağzı açık olarak saklamamanız gerekir. Gerek derin dondurucuya gerekse buzdolabına koyarken hava almamasına özen göstermeniz çok önemlidir. Açık olarak muhafaza edilen peynirlerde kuruma, bayatlama ve etraftaki kokuyu içine topladığı için tadında değişikler olabilir.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.