Blok Kaşar Peynir (1000 Gr.)

Blok Kaşar Peynir (1000 Gr.)

320,00TL
Vergiler Hariç: 316,83TL
Marka: Koçhan
Ürün Kodu: KCHN02
Stok Durumu: 100

Ürün Açıklaması

Ardahan Göle Blok Kaşar Peyniri Nedir?


Ardahan ve Kars bölgesinin yüksek rakımlı yaylarında yetiştirilen büyükbaş hayvanların sütünden elde edilen Blok Kaşar peyniri, kaşar peyniri türleri arasında en revaçta olan peynir türüdür. Genellikle büyük işletmelerde tercih edilen Blok Kaşar peynirinin genel kullanım alanı tost, sandviç, hamburger gibi atıştırmalıklardır. Kare formu sayesinde ince ince kesilebilen Blok Kaşar peynirini tostların ve sandviçlerin arasına koymak ya da fırın yemeklerinin üzerini kaplayacak şekilde dizmek bu sayede mutfaktaki işi kolaylaştırır. Blok kaşar peyniri kesilirken asla ufalanıp yumuşamaz, ısı görmediği sürece sert bir yapısı olan Blok Kaşarı bu yüzden kolayca kesilebilir. Isıyla temas ettiğinde ise çabucak eriyen Blok Kaşar peyniri lezzetli ve yağlı bir peynir çeşididir.


Blok Kaşar Peyniri Nasıl Üretilir?


Ardahan Göle süt ürünleri satan her firma Blok Kaşar peyniri üretir, ancak Dogalla.com’un ürettiği Blok Kaşar peynirini diğerlerinden ayıran bir şey vardır; yüzde yüz geleneksel yöntemlerle satışa hazırladığımız Blok kaşar peynirini, büyüklerimizden bize miras kalan pişirme ve yoğurma tekniklerini kullanarak üretiyoruz. Bu da Dogalla.com olarak ürettiğimiz tüm Ardahan Kaşar Peyniri çeşitlerini tat, doku ve uzun süre saklanabilme özellikleri açısından diğer peynirlerden farklı hale getiriyor. Blok Kaşar peynirinin üretimine başlamak için fabrikaya getirdiğimiz sütleri otuz beş derecelik ısıda pişirdikten sonra dinlenmeye bırakıyoruz. İdeal ısıya gelen ve yeterince dinlenen sütleri peynir mayasıyla mayaladıktan sonra acı suyunu salması için birkaç gün bekletiyoruz. Acı suyunu salan peynir hamurunu dikdörtgen kaplara koyarak serin bir odada yirmi gün muhafaza ediyoruz. Bu süreçte Blok Kaşar peyniri kolay kesilmesi için gerekli olan sert yapıya kavuşmuş oluyor.


Ardahan Blok Kaşar Peyniri Nereden Alınır?


Dogalla.com büyük işletmeleriniz için ideal boyutlarla hazırladığı Blok Kaşar peyniri çeşitleriyle sizlere kolaylık sağlıyor. İnternet sitemizden temin edebileceğiniz 1000 ve 2000 gramlık Blok Kaşar peyniri paketleriyle uzun süre kaşar peynirine ihtiyaç duymayacaksınız. Bayatlama süresi diğer Kaşar peynirlerine nazaran daha uzun Blok Kaşar peynirini Dogalla.com’dan temin ederek müşterilerinizin damaklarında Doğalla izi bırakabilirsiniz.


Blok Kaşar Peyniri Nasıl Saklanır?


Blok Kaşar peynirinin diğer Ardahan Kaşar peynirlerinin aksine derin dondurucuda saklanması önerilmez. Sert yapılı bir peynir olan Blok Kaşarın sadece serin bir ortamda bırakılması muhafazası için yeterlidir. Yüksek ısıya maruz kalmadığı sürece erimeyeceğinden derin dondurucuya da girmesine gerek kalmayan Blok Kaşar peynirinin buzdolabında bekletildikten sonra kesilmesi de peyniri daha sert bir kıvama getirdiğinden dilimleme işlemini zorlaştırmaktadır. Blok kaşar peyniri buzdolabında muhafaza ediliyorsa kullanmadan bir süre önce dolaptan çıkarılıp bekletilmesi faydalı olacaktır.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.