Göbek Kaşar (1000 gr.)

Göbek Kaşar (1000 gr.)

135,00TL
Vergiler Hariç: 133,66TL
Marka: Koçhan
Ürün Kodu: KCHN04
Stok Durumu: 100

Ürün Açıklaması

Ardahan Göle Göbek Kaşarı Nedir?


Doğalla ürünleri arasında en çok tercih edilen ürünlerden biri olan Ardahan Göle Göbek Kaşar Peyniri eriyebilen yağlı bir peynir türüdür. İsmini yapım şeklinden alan göbek kaşarının kendine özgü bir yapılış şekli vardır. Ardahan bölgesinin temiz havasının peynirin lezzetine olumlu katkı sağladığı bilinmektedir. Ardahan kaşarının üretimindeki en önemli unsur kullanılan sütün yağlı ve taze olmasıdır. Ardahan Göle peynircileri arasında yer alan Dogalla.com olarak bu bölgede ürettiğimiz göbek kaşarı, lezzetini köylerimizde yetiştirilen ineklerin verimli ve yağlı sütlerinden almaktadır. Asırlardır aynı titizlikle ürettiğimiz göbek kaşar peyniri, kahvaltılarda, tost ve kuymak gibi eriyebilen peynirle hazırlanan tariflerde, fırın yemeklerinde ve atıştırmalık olarak tüketilebilir.


Ardahan Göbek Kaşarı Nasıl Üretilir?


Üretim aşamasında oldukça hassas davrandığımız Ardahan Göle kaşar peyniri, yağlı bir peynir olma özelliğini süt seçiminden ve yoğurma aşamasından almaktadır. Yağlı sütlerle elde edilen peynir hamuru haşlanmasının ardından geleneksel yöntemlerle ustalarımız tarafından yağını salana kadar yoğurulur. Yoğurma işleminin ardından en üstteki yağlı boğum kesilerek göbek kaşarı olarak ayrılır. Göle kaşar peynirinin göbek kaşarı ismini almasının sebebi de budur. Doğalla olarak üretim aşamasında hiçbir katkı maddesi kullanmadığımız ve tamamen steril ortamda üretimini yaptığımız göbek kaşar peynirini yüzyıllardır değişmeyen geleneksel yöntemlerle üretiyor ve sofralarınıza konuk ediyoruz. Ardahan Göle göbek kaşar peynirinin üretiminde kullanılan bütün maddeleri sağlıklı ve helal sertifikasına sahip gıdalardan özenle seçiyoruz. Bu da siz tüketicilerin göbek kaşar peynirini gönül rahatlığıyla tüketmesine olanak sağlıyor.


Göbek Kaşarı Nereden Alınır?


Ülkemizde çeşitli marka ve kurumlarda üretilen ve satılan Ardahan Göle süt ürünleri çeşitleri bulunmaktadır. Biz, Ardahan Göle peynir üreticileri arasında yer alan Dogalla.com olarak sizlere güvenilir ve sağlıklı ürün satış politikamızla hitap ediyoruz. Ardahan Göle kaşar peyniri ve ürettiğimiz diğer peynir çeşitlerinde hiçbir katkı maddesi kullanmadığımızı, ürünlerimizi el değmeden geleneksel yöntemlerle hazırladığımıza dair sizlere güvence sunuyoruz. Dogalla.com’dan aldığınız göbek kaşar peynirinin farkını, lezzetini ve kokusunu hissedeceksiniz. Doğalla ürünlerini diğer ürünlerden ayıran en temel özellik kaliteli ve güvenli alışveriş imkanı sunmasının yanı sıra peynir çeşitlerini üretirken geleneksel yöntemleri kullanması, taze ve kaliteli süt kullanımına önem vermesidir. Bir kilo göbek kaşar peynirinin yapımında yaklaşık on iki kilo süt kullanılmaktadır, bu sütler her gün fabrikalarımıza taze olarak gelmektedir. Dogalla.com’dan sipariş edeceğiniz Göle kaşar peynirine güvenli alışveriş ve hızlı teslimat sayesinde sahip olacaksınız. Tazelik ve lezzet kalitesi sayesinde sizler de severek tüketecek ve memnun kalacaksınız.


Göle Göbek Kaşarı Nasıl Saklanır?


Göbek kaşar peyniri ambalajı açılmadığı sürece serin ortamda bir yıl kadar bekletilebilen bir peynir çeşididir. Yağlı ve eriyebilen bir peynir olduğu için sıcak ortamlarda muhafaza edilmemesi gerekir. Ambalajı açıldıktan sonra da ağzı kapalı ve yine serin bir yerde muhafaza edilmesi gerekir. Yoğun bir aromaya sahip olan göbek kaşar peyniri ambalajını açtıktan sonra uzun süre tüketilemezse derin dondurucuda saklanabilir. Buzdolabında herhangi bir küflenmeyle karşılaşılırsa küflü yeri kesilerek tüketilmeye devam edilebilir. Kaşar peynirlerinde küflenme doğal ve kimyasal katkı maddesinin kullanılmadığını ve peynirin olgunlaşmaya devam ettiğini göstermektedir. Küflü yeri kesip diğer kısımları tüketmenin sağlığa herhangi bir zararı yoktur.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.