Göbek Kaşar (500 gr.)

Göbek Kaşar (500 gr.)

200,00TL
Vergiler Hariç: 198,02TL
Marka: Koçhan
Ürün Kodu: KCHN60
Stok Durumu: 100

Ürün Açıklaması

GÖBEK KAŞAR PEYNİRİ

Kars ve Ardahan'ın yüksek yayla ve meralarında endemik bitkilerle beslenen ineklerden aldığımız taze sütleri hiç bir katkı maddesi eklemeden sadece tuz ve peynir mayası (şirden mayası) kullanılarak, dedemizden miras geleneksel yöntemlerle üretiyoruz. Kuzey rüzgarlarında olgunlaştırılıp enfes aromasını aldıktan sonra sofranıza sunuyoruz.

Göbek Kaşar Peyniri Eski Kars Kaşarı hamurundan yapılır ve maharetli ustalarımız özel yoğurma işlemine tabi tutar bu nedenle daha yoğun aromaya sahip olur.  Kahvaltı ve yemeklerde kullanılır. 1 kg Göbek Kaşar Peyniri için ortalama 12 litre Süt kullanılmaktadır.

Büyük ve küçükbaş hayvancılığıyla bilinen Kars, Ardahan çeşitli peynirleriyle de dünyaca ünlü bir ilimizdir. Birbirinden lezzetli peynir çeşitleri, 1600 civarında çeşide sahip bitki örtüsünden ileri gelmektedir.

 Bu coğrafyada her peynir, yapım aşamalarına ve yapım şeklinde göre isimlendirilmekte ve sofralarınızda ki yeri almaktadır. Göbek Kaşar Peyniri, Kars Kaşar Peyniri,  peynir severlerin sıklıkla tercih ettiği ve tariflerinde kullandığı bir üründür. 

 

Hatırlatma:

  • ·         Koçhan Göbek Kaşar Peyniri, ambalajı açılmadan 0 ile +4 derece arasında buzdolabında 1 yıl bekletilebilir.
  • ·        Ambalajı açıldıktan sonra hava aldırmayan, sızdırmazlık özelliğine sahip saklama kaplarında muhafaza ederek tüketebilirsiniz.
  • ·         Ambalajı açılıp buzdolabında bekletildiğinde Bunu önlemek ve katkı koruyucu olmadığı için küflenme olabilir bu ise, normal karşılanmakta ve küflenen kaşar olgunlaşmanın bir göstergesidir. Küfü sıyırıp peyniri tüketmekte bir sakınca yoktur. Uzun sürede tüketeceğiniz peyniri porsiyonlayıp derin dondurucuda bekletebilirsiniz. Kullanmadan 1 gün önce +4 derece bekletip tüketebilirsiniz.
  • ·        Aroma yoğunluğu ve yağlı olması ise bölgemizdeki mera hayvancılığından kaynaklanmaktadır. 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.