Natürel Beyaz Peynir (700 Gr.)

Natürel Beyaz Peynir (700 Gr.)

35,00TL
Vergiler Hariç: 32,41TL
Ürün Kodu: KCHN12
Stok Durumu: 2-3 gün içinde

Ürün Açıklaması

Ardahan Natürel Beyaz Peynir Nedir?

Ardahan Göle natürel beyaz peynir, rengi, kokusu ve dokusuyla diğer beyaz peynirlerden ayrılmaktadır. Yalnızca Ardahan bölgesinde üretilen natürel beyaz peyniri diğer adıyla Ezine peynirinin en önemli özelliği koyun, keçi ve inek sütünün karışımından hazırlanmasıdır. Göle’nin temiz havasında yetişen inek ve koyunların yediği otların takibinin yapılmasından başlayan natürel peynir üretim süreci, sizlerin sofralarına gelene kadar devam etmektedir. İçerdiği yağ, karbonhidrat, B vitamini, potasyum ve kalsiyum sayesinde hamilelik döneminde tüketilmesi önerilen doğal natürel beyaz peynir, kemik gelişimine oldukça faydalı olmasıyla bilinir.


Doğalla Natürel Beyaz Peynir Nasıl Yapılır?

Doğalla ürünleri arasında en çok satılan peynir olan natürel beyaz peyniri yani Ezine peyniri ülkemizin dört bir yanına ilk günkü tazelikle ulaştırılarak peynir severleri mutlu etmeyi hedefliyoruz. Ardahan ve Kars bölgelerimizde üretimini yaptığımız natürel beyaz peynir için gerekli olan malzemeler olan tam yağlı inek, koyun ve keçi sütü karışımını kaynatarak işe başlıyoruz.  Mayalanma ısısına gelen süt karışımına buzağıların midesinden aldığımız şirden mayasını ekleyerek sütü mayalıyoruz. Bu aşamada yaklaşık bir saat olgunlaşmasını beklediğimiz natürel peynir küçük parçalar halinde mayalanma sürecini tamamlıyor. Taşlama işleminden geçirdiğimiz natürel beyaz peyniri, temizlenmiş deniz tuzu ile altı saat boyunca salamura yapıyoruz. Bu şekilde gereken tuzu doğal yolla alan natürel beyaz peynir sekiz ay boyunca olgunlaşma süresinden geçiyor. Bu aşamada tadı, rengi, kokusu ve dokusu ideal hale gelen Göle natürel beyaz peyniri satışa sunmak üzere hava almayacak şekilde paketleyerek adresinize teslim ediyoruz.


Natürel Beyaz Peynir Nereden Alınır?

Ardahan peynir üreticileri arasında olan Dogalla.com sizler için doğal natürel beyaz peyniri bütün kalite kontrol şartlarına uygun olarak üretip gerekli tüm sertifikaları aldıktan sonra adresinize teslim ederek, sizlere kalitenin kapısını aralıyor. İnternet sitemizden uygun fiyatlarla güvenli şekilde temin edebileceğiniz natürel beyaz peyniri salamura şeklinde uzun süre saklayabilme güvencesi ile taze olarak adresinize getiriyoruz. Piyasadaki diğer beyaz peynir çeşitlerinden farklı olarak yapımında geleneksel yöntemler kullandığımız natürel beyaz peynirinin tadı Ardahan’ın yüksek rakımlı yaylarının temiz havası sayesinde lezzetine lezzet katıyor.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.